Hry na PC | GTA | GTA 5 | Mafia | Gears of War | Battlefield 2 | Warcraft 3 | Stronghold | Vietcong

Mafia 2


Mafia 2 - Lukáš Kuře

Lukáš Kuře

Autor: Hitman | 03.10.2009

Poznej svého vývojáře: Lukáš Kuře

Elizabeth:Hodně lidí ani neví, co takový producent dělá. Můžete mi říci, jaký je váš typický den a jaké jsou vaše povinnosti?

Lukáš: Na tuto otázku neexistuje žádná jednoduchá odpověd a proto lidé o této práci moc neví. Budu se snažit to nějak říci a moc se při tom nezadýchat, ale pokud se to stane, tak se omlouvám. V podstaťě jako producent mluvíte a píšete, ale nevytváříte pro hru žádný hmotný obsah (bohužel)..Jste zodpovědný za tým a za projekt, na kterém pracujete. Projekt musíte vytvořit kvalitně a musí být hotový v době, kdy může přinést nějaký zisk. Nesnažím se vykreslit producenty jako podnikatele, ale jako manažery, ano to je lepší. Naštěstí trávím hodně času s týmem a řešíme příjemné i nepříjemné otázky při vývoji.

Musíte mít kontrolu a základní znalosti všeho, na čem váš tým pracuje, ale také nesmíte ztratit celkový přehled. Slyšel jsem přirovnání, že producent je jako klaun v cirkuse, který točí talíře na tyčích. Celou dobu musí mít všechny talíře uspořádané, žádný z nich se nesmí zastavit, nebo spadnout, to by byl konec představení. Musíte zvládnout koordinaci. Často se musí provést synchronizace různých týmů a firem. Vzhledem k tomu, že jsou týmy stále větší a větší, musíme do projektu přijmout nové manažery a producenty, kteří se soustředí na konkrétní týmy.

Když přemýšlíte o hře ve svém volném čase, vaše myšlenky jsou jiné, než myšlenky grafiků, nebo programátorů. Oni se zaměří na své úkoly , zatímco producent přemýšlí o problémech a o tom jak jim zabránit. Když se zeptáte programátora, co ve hře vytvořil, může vám odpovědět: "Vytvořil jsem animační systém" a když se zeptáte grafika, může vám říci: "Vytvořil jsem exteriér, nebo auto". Bohužel, když se zeptáte producenta, odpoví vám jen: "Ehh, errr..." a pak řekne dlouhou matoucí odpověď, jako je tato.

Elizabeth:Co pro vás bylo největší překážkou?

Lukáš: Mám-li být upřímný, nevedu si žádné zápisy. Je hodně problémů, se kterými se musíte vypořádat, takže jste rád(a) když je zapomenete a nejsou vašimi nočními můrami. Ale některé mě straší když spím, když přemýšlím o tom, jak je vyřešit.


Hledáte originální dárek? Navštivte darmax.cz!


Copyright © 2008 - 2010 hrynapc.net